Modernizacja najstarszego ogrodu jordanowskiego w Poznaniu

5.04.2021

Zbliża się kolejny etap modernizacji Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę zaplanowanych prac.

– Jako Miasto realizujemy potrzeby wszystkich mieszkańców, także najmłodszych poznaniaków i poznanianek. Inwestujemy nie tylko w nowoczesną bazę oświatową, ale również przestrzeń do zabawy i rekreacji. Ogród Jordanowski przy ul. Solnej to miejsce, które uczniowie poznańskich szkół i przedszkoli, zwłaszcza tych z centrum miasta, wykorzystują przede wszystkim do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Cieszy mnie, że staje się on coraz bardziej funkcjonalny. Dzięki temu jeszcze lepiej będzie służył dzieciom i młodzieży – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Obiekt przy ul. Solnej, który jest jednym z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu, rewitalizowany jest etapami. Obecnie toczy się już kolejny etap prac.

– Głównym punktem inwestycji jest budowa nowego budynku zaplecza sportowego wraz z fragmentami chodnika z kostki betonowej, łączącego nowy obiekt z istniejącymi ciągami pieszymi. Dotychczasowy budynek zostanie zdemontowany. 

źródło: Poznań

jordanowski modernizacja park plac zaba poznan rekreacja solna