Modne, funkcjonalne, nowoczesne – wybieramy rozsądny samochód idealny do miasta

Sponsorowany
22.01.2024

Idealny samochód miejski to taki, który sprawdza się w codziennej jeździe po zatłoczonych ulicach, zapewniając właścicielowi komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Nie musi być duży ani bardzo szybki, ale powinien być funkcjonalny, dynamiczny i łatwy w parkowaniu. Czym się kierować przy zakupie samochodu do jazdy po mieście i jaki model wybrać? Spośród wielu nowoczesnych aut miejskich dostępnych na rynku wybraliśmy 5, które naszym zdaniem spełniają te kryteria.

Dlaczego warto kupić samochód miejski?

Samochód miejski to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie rozsądne, ekonomiczne rozwiązania i poszukują nowoczesnego pojazdu do codziennego użytku. Jeśli poruszamy się przede wszystkim po miejskich drogach, zamiast SUV-a czy auta sportowego lepiej rozejrzeć się za mniejszym, dynamicznym pojazdem, który zdecydowanie lepiej sprawdzi się w korkach i na zatłoczonych parkingach. Samochody miejskie mają wiele zalet, wśród których warto wymienić następujące atuty:

  • Niska cena zakupu i utrzymania. Samochody miejskie są zwykle tańsze od większych i mocniejszych modeli, a także mają niższe koszty eksploatacji, takie jak ubezpieczenie, podatek, serwis czy paliwo.
  • Łatwość parkowania i manewrowania. Auta tego typu mają niewielkie wymiary, co ułatwia znalezienie miejsca do zaparkowania i poruszanie się po wąskich, zatłoczonych ulicach.
  • Wysoki poziom wyposażenia i technologii. Warto pamiętać, że nowoczesne samochody miejskie pod względem jakości i funkcjonalności nie odbiegają od większych i droższych modeli. Wręcz przeciwnie, często oferują zaawansowane rozwiązania, takie jak systemy multimedialne, asystenty jazdy czy napędy alternatywne.
  • Mniejszy wpływ na środowisko. Modele, o których mowa, emitują mniej spalin i hałasu, a także zużywają mniej paliwa.

Jeżeli rozglądasz się za nowym autem, koniecznie sprawdź, o czym musisz pamiętać przy zakupie samochodu – wskazówki na Warta.pl poprowadzą Cię krok po kroku przez wszystkie niezbędne formalności.

Jak wybrać najlepszy samochód miejski?

Wybór samochodu miejskiego zależy od wielu czynników, takich jak budżet, preferencje, potrzeby czy styl życia. Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który będzie idealny dla każdego. Dlatego przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, spośród których podstawą będzie rodzaj napędu. Benzyna, diesel, hybryda czy elektryk – każda opcja ma swoje zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę. Benzyna jest najtańsza i najprostsza w obsłudze, diesel ma niższe spalanie i lepszą dynamikę. Elektryk jest najbardziej ekologiczny, ale jest najdroższy, ma ograniczony zasięg i wymaga specjalnych stacji ładowania. Kompromisem łączącym niskie spalanie i emisję z wysoką mocą i zasięgiem jest oczywiście hybryda, ale tu też musimy się liczyć z wysokim kosztem zakupu. 

Samochody miejskie są zwykle małe i kompaktowe, dzięki czemu są łatwe w parkowaniu i manewrowaniu. Z drugiej strony jednak mogą być ciasne i niewygodne, dlatego warto zwrócić uwagę na wymiary, pojemność bagażnika i liczbę miejsc siedzących. Jeśli często jeździsz z rodziną czy przyjaciółmi lub potrzebujesz dużo miejsca na zakupy, sprzęt itp., lepiej wybrać większe i pojemniejsze auto. Różne modele oferują także różne poziomy wyposażenia, które wpływa na komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak klimatyzacja, nawigacja, system multimedialny, podgrzewane fotele, kamera cofania, asystent parkowania, tempomat, system start-stop czy systemy bezpieczeństwa. Niektóre z nich są standardowe, inne dodatkowo płatne, należy więc sprawdzić, co jest wliczone w cenę, a za co trzeba dopłacić.

5 polecanych samochodów miejskich

Toyota Yaris

Toyota Yaris to jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekonomicznych samochodów miejskich. Japoński producent słynie z niezawodności i jakości swoich pojazdów, a Yaris nie jest wyjątkiem. To samochód o kompaktowych wymiarach, ale przestronnym wnętrzu, który oferuje wysoki poziom wyposażenia i technologii. Toyota Yaris jest dostępna w wersji benzynowej, hybrydowej i elektrycznej. 

Renault Clio

Renault Clio to francuski samochód miejski, który łączy elegancję, funkcjonalność i nowoczesność. Jest to samochód o atrakcyjnym designie, bogatym wyposażeniu i zaawansowanych systemach bezpieczeństwa. Renault Clio jest dostępne w wersji benzynowej, diesla i hybrydowej, co daje szeroki wybór możliwości. 

www.matthowell.co.uk 07740 583906

Opel Corsa

Opel Corsa to samochód niemieckiej produkcji, charakteryzujący się solidnością, praktycznością i oszczędnością. Docenisz go za klasyczny kształt, przemyślany układ i wysokiej jakości materiały. Corsę można kupić w wersji benzynowej, diesla i elektrycznej, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Skoda Fabia

Czeska Skoda Fabia wyróżnia się prostotą, funkcjonalnością i przystępnością. Ma niewielkie rozmiary, a przy tym duży bagażnik; oferuje podstawowe, ale wystarczające wyposażenie i komfort. Skoda Fabia jest dostępna tylko w wersji benzynowej, co ogranicza jej możliwości, ale też obniża koszty. 

Suzuki Swift

Suzuki Swift to japoński samochód, który zachwyca dynamiką. Jest to auto miejskie o sportowym charakterze, które zapewnia dużo frajdy z jazdy i wyróżnia się na tle innych charakterystycznym, nowoczesnym designem. Suzuki Swift jest dostępne w wersji benzynowej i hybrydowej. 

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu miejskiego?

Kupując auto, nie można zapomnieć o ubezpieczeniu, które jest niezbędne dla ochrony siebie i innych. Ubezpieczenie samochodu składa się z dwóch podstawowych składników: OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) i AC (autocasco), przy czym OC jest obowiązkowe, a AC dobrowolne, ale zalecane. Ubezpieczenie samochodu miejskiego jest zwykle tańsze niż większych, drogich modeli o mocniejszych silnikach. Jednak cena ubezpieczenia zależy też od wielu innych czynników, takich jak wiek pojazdu, miejsce zamieszkania kierowcy czy liczba szkód na jego koncie. Dlatego warto porównać różne oferty i wybrać tę, która jest najkorzystniejsza i najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

Aby ułatwić sobie to zadanie, można skorzystać z kalkulatora OC AC dostępnego online. Kalkulator OC AC to bezpłatne narzędzie, które po wpisaniu podstawowych danych o samochodzie i kierowcy wyświetla porównanie cen i warunków ubezpieczenia. Pozwala to na szybkie i łatwe znalezienie najlepszej oferty, a także dokonanie zakupu ubezpieczenia przez internet.