Można oddać bilet ZTM

Bartosz Kirchner 19.03.2020

Władze Poznania nie wykluczają dania mieszkańcom możliwości zawieszenia długookresowych biletów ZTM. Prezydent Jacek Jaśkowiak stwierdził jednak, że takie decyzje będą podejmowane w porozumieniu z mieszkańcami innych miast. Takie rozwiązanie jeżeli zostanie wprowadzone będzie dotyczyło konkretnej grupy mieszkańców. Mówi Jacek Jaśkowiak:

Prezydent Jaśkowiak nie chce jednak, aby zawiesić bilety długookresowe wszystkim mieszkańcom, bądź osobom które np. pracują zdalnie, bo byłoby trudne do sprawdzenia. Poza tym miasto czeka korekta budżetu i potrzebne będą w nim pieniądze np. na pomoc socjalną.

Poznański ZTM przypomina o możliwości zwrotu biletów długookresowych. Mogą z niej skorzystać pasażerowie, którzy aktualnie nie podróżują komunikacją miejską. Opcja zwrotu jest możliwa na dwa sposoby: odzyskać można całość kwoty w momencie, kiedy nie rozpoczął się termin obowiązywania biletu lub odzyskać można kwotę za niewykorzystaną część biletu w momencie, kiedy bilet już obowiązuje. Wnioski można składać w systemie PEKA oraz mailowo. Możliwość zwrotu dotyczy biletów okresowych imiennych: normalnego, ulgowego, metropolitalnego oraz metropolitalnego z ulgą. 

FOT: ZTM POZNAŃ

bilety Jacek Jaśkowiak koronawirus poznań ztm