Najlepsze audiobooki na wakacje

Sponsorowany
26.07.2023

Jeśli nadal jesteś w trakcie poszukiwania idealnych audiobooków na wakacje, to mamy dla Ciebie kilka propozycji. Czas wakacyjny to okres, w którym masz szansę nadrobić literackie zaległości lub nauczyć się czegoś nowego, co ciągle odkładałeś na potem. Nie musisz więc sięgać stricte po nowości.

Wystarczy, że wybierzesz audiobooki zgodne ze swoimi zainteresowaniami, a my możemy Ci polecić kilka sprawdzonych tytułów, które naszym zdaniem warto przeczytać i które być może przypadną Ci do gustu lub zainspirują do dalszych poszukiwań.

1.   “Florystki” Alicji Sinickiej

Miłośniczkom kobiecej literatury kryminalnej i thrillerów polecamy audiobook stworzony na podstawie książki polskiej autorki Alicji Sinickiej, pt. “Florystki”. Powieść, której główną bohaterką jest Sonia Kolasa próbuje z pomocą policji rozwikłać sprawę tajemniczego zaginięcia swojej najlepszej przyjaciółki, właścicielki kwiaciarni i pasjonatki florystyki, Heleny Bardo. Pewnego dnia kobieta ginie bez śladu pozostawiając po sobie jedynie krople krwi na nożycach i szpulach wstążek. Wraz z rozwojem śledztwa, Sonia orientuje się, że nikomu nie może ufać, a po otrzymaniu zagadkowej wiadomości od nieznanego nadawcy, który informuje ją, że sprawa dotyczy także jej, wie, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. “Florystki” to thriller psychologiczny w formie audiobooka, który wciąga słuchacza od pierwszych zdań. Jeśli lubisz książki z dreszczykiem, które trzymają w napięciu, to “Florystki” czytane przez Sylwię Gliwę z pewnością Cię nie zawiodą.

2. “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego

Wiedźmin” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego w formie audiobooka to gratka dla wszystkich fanów gatunku fantasy, także tych, którzy lekturę w formie papierowej mają już dawno za sobą. Audiobook “Wiedźmin” z narracją prowadzoną przez Krzysztofa Gosztyla to słuchowisko, obok którego nie można przejść obojętnie! W nagraniu wzięło udział 79 aktorów, a dodatkowa oprawa w postaci muzyki i efektów dźwięków tworzy naprawdę niesamowity rezultat. Słuchanie “Wiedźmina” polecamy na wspólne biesiadowanie przy ognisku lub samotny spacer do lasu.

3. “Rodzina Monet” Weroniki Marczak

W naszym spisie nie mogło zabraknąć literatury young adult. “Rodzina Monet” autorstwa debiutującej pisarki Weroniki Marczak to opowieść o nastoletniej dziewczynie Hailie, która nieoczekiwanie musi zmierzyć się ze stratą dwóch najbliższych osób: mamy i babci. Hailie trafia pod opiekę swoich pięciu braci, o których istnieniu wcześniej nie miała pojęcia i zamieszkuje w luksusowej willi. Tu historia pełna rodzinnych tajemnic i intryg dopiero się rozpoczyna. “Rodzina Monet” nie jest jednak kryminałem, ani thrillerem. To opowieść o dojrzewaniu, relacjach, mierzeniu się z wyzwaniami i radzeniem sobie z przeciwnościami losu. Audiobook “czytany przez Zuzannę Pawlukiewicz-Jaworską to świetna pozycja do słuchania w podróży lub podczas relaksu na plaży.

4. “Mazurscy w podróży” Agnieszki Stelmaszyk

Jeśli poszukujesz audiobooka, który w efektywny sposób umili czas Twoim dzieciom w trakcie długiej podróży, to naszym zdaniem nie ma lepszej serii niż “Mazurscy w podróży”. Na cykl składa się kilka tytułów, z których każdy opowiada o podróży rodziny Mazurskich do innego europejskiego państwa. Każda wyprawa to zbiór zabawnych perypetii i nieoczekiwanych zdarzeń. Rodzinne słuchanie audiobooków podczas jazdy samochodem to doskonały sposób na nudę, który w dodatku dostarczy Wam mnóstwa powodów do śmiechu.

5. Audiobooki do nauki języków obcych

Tak, jak pisaliśmy we wstępie, okres wakacji to również dobry czas na naukę. Jeśli planujesz podróż za granicę, warto zainwestować swój czas w audiobook z kursem języka obcego. Słuchanie kursów w trakcie odpoczynku lub w czasie wykonywania codziennych obowiązków może pomóc Ci opanować podstawowe zwroty, które ułatwią Ci komunikację w obcym kraju. Zaawansowani mogą z kolei podszkolić lub przypomnieć sobie dotychczas poznane sformułowania.