Najtańsze OC – kilka zasad przy jego poszukiwaniu

Sponsorowany
22.05.2023

Przed Tobą zakup ubezpieczenia OC i chcesz zminimalizować wysokość składki, jaką przyjdzie Ci zapłacić? W tym artykule przedstawiamy podstawowe zasady, w jaki sposób poszukiwać najtańszego ubezpieczenia OC i czym się kierować przy wyborze.

Najtańsze OC – czy to dobry sposób na oszczędzanie?

Posiadacze pojazdów mechanicznych w Polsce i tak są w dobre pozycji pod kątem wysokości ceny ubezpieczenia, ponieważ u naszych sąsiadów koszt polisy jest znacznie większy. Jeżeli oferta ubezpieczenia OC jest taka sama w każdym zakładzie ubezpieczeń (weryfikuje to ustawa), to czy zawsze decydować się na najtańszą polisę? Jeżeli nie zależy nam na wygodzie, to owszem, będzie to najrozsądniejszy wybór.

Jednak poczucie „skorzystania z polisy” dla kierowców przynoszą dodatkowe rozszerzenia, takie jak ubezpieczenie NNW czy Assistance. Kiedy takie ubezpieczenie w ogóle działa? Załóżmy, że prowadziliśmy auto z naszymi znajomymi i z nieoczekiwanych przyczyn doszło do wypadku. Jeden pasażer złamał nogę, drugi ma obrażenia wewnętrzne. Na kierowcę spływają konsekwencja tych nieprzyjemnych zdażeń. Znajomi czy rodzina nie będą mieli żadnych roszczeń o te zdarzenia, zdarza się. Ale dzięki polisie NNW mogę otrzymać chociażby rekompensatę za złamaną nogę czy trwały uszczerbek na zdrowiu. A im więsza suma, tym większe odszkodowanie.

Assistance okazuje się pomocny w całkowicie innych sytuacjach. Jedziesz na zakupy do sklepu, czekasz w aucie na partnera 10 minut i rozładował Ci się akumulator. Nie masz ani kabli, ani akumulatora, ani nikogo, kto mógłby Ci natychmiastowo z tym pomóc. W ciągu 1 godziny przyjdzie po Ciebie specjalista, który niezależnie od tego, czy padł Ci akumulator, auto się zepsuło lub stało się coś innego, odholuje twoje auto do warsztatu i odwiezie Cię we wskazane miejsce. Czasami nawet użyczy auto zastępcze na czas naprawy. Takie dodatkowe produkty budują postrzeganie wydatku ubezpieczenia u kierowców jako coś, to ułatwia życie.

Oferta ubezpieczenia OC od Cachet

Praktyka w poszukiwaniu najtańszych polis zawsze jest połączona ze sprawdzaniem wszystkiego we wszystkich dostępnych kalkulatorach. Zatem zapraszamy do skorzystania z kalkulatora OC/AC Cachet. W kilka minut możmy porównać ze sobą cenny wielu zestawów ubezpieczeniowych, aby jak najszybciej znaleźć ofertę OC/AC dopasowaną do swoich potrzeb:

https://cachet.me/pl/najtansze-oc-sprawdz-cene-w-cachet/