Nowa ulica Wierzbięcice

20.09.2021

W sobotę, 18 września, na ul. Wierzbięcice przywrócony został ruch tramwajowy. Tego samego dnia rozpoczęła się budowa przystanków wiedeńskich przy rynku Jeżyckim. W związku z powyższym nastąpią zmiany tras linii tramwajowych nr 2, 8, 9, 10, 12, 17, 18 oraz nocnych linii autobusowych nr 216 i 226.

– Przebudowa ul. Wierzbięcice to kolejna duża inwestycja w poprawę jakości komunikacji miejskiej w Poznaniu. Dzięki niej tramwaje będą tym odcinkiem jeździły szybciej, ciszej i przede wszystkim bezpieczniej. To co z pewnością będzie wyróżniać tę trasę, to zielone torowisko na większości ponad kilometrowego odcinka – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Od 18 września na zmodernizowaną na tym odcinku trasę wrócił ruch tramwajowy. W ramach inwestycji na odcinku ponad 1 km przebudowane zostało torowisko tramwajowe wraz siecią trakcyjną oraz węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. – Dzięki wykonanym pracom znacznie poprawi się stan infrastruktury technicznej oraz komfort podróżowania tramwajami w tym rejonie. Za sprawą tej inwestycji zwiększy się efektywność komunikacji zbiorowej – dodaje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

FOT: Jacek Jaskowiak FB

Źródło: ZTM POZNAŃ