Nowa zieleń w mieście

27.11.2019

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zakończył prace związane z rewaloryzacją zieleńca przy ul. Kolejowej w Poznaniu. Mieszkańcy Łazarza, Górczyna i Wildy zyskali miejsce, w którym będę mogli wypocząć wśród zieleni. W pełni zostanie wykorzystany potencjał 130 istniejących tam już drzew. Pojawiły się także nowe nasadzenia.

Drzew będzie jeszcze więcej

W ramach rewaloryzacji posadzono 21 drzew, które docelowo mają mieć korony o sporych rozmiarach, dzięki czemu będą dawać potrzebny cień. Posadzono także ponad 1250 sztuk krzewów i traw ozdobnych, które wiosną, latem i jesienią, będą stanowiły piękną ozdobę tego miejsca.

Nowe alejki

W parku zamontowano cztery ławki w kształcie łuków na centralnym placyku i osiem ławek tradycyjnych wzdłuż alejek dla pieszych. Postawiono także cztery dodatkowe kosze na śmieci i 10 stojaków rowerowych. 

Drzewa to klimatyzacja w mieście

Wysokie temperatury doskwierają latem w szczególności mieszkańcom miast. Nagrzewają się chodniki, ulice, budynki – tworzą się tak zwane wyspy ciepła, które dają się we znaki osobom starszym i dzieciom. Taką sytuację mogą diametralnie odmienić drzewa, które rzucając cień, obniżają temperaturę o kilka stopni.

Zdjęcie: ZDM w Poznaniu


drzewa w mieście ZDM zieleń zieleń w mieście