Objazdy przy budowie linii tramwajowej na Naramowice

16.04.2020


W czasie budowy linii tramwajowej na poznańskie Naramowice kierowcy będą musieli liczyć się z objazdami. Od piątku rozpoczynają się prace przygotowujące układ komunikacyjny do zasadniczej zmiany organizacji ruchu. Powstaną tymczasowe przejazdy oraz buspasy, które usprawnią komunikację w tej części Poznania w czasie głównych prac budowlanych.


Przygotowania zaczną się od rejonu ul. Lechickiej i Naramowickiej. Na czas budowy mają się tam pojawić dwa przejazdy o charakterze przejściowym. Jak mówią przedstawiciele Poznańskich Inwestycji Miejskich, to skrzyżowanie jest bardzo istotne dla kierowców i w związku z wagą dla całej sieci transportowej w mieście, nie chcą go całkowicie zamykać podczas budowy. 


Pierwszy łącznik ma powstawać od piątku 17 kwietnia przy stacji paliw Lotos. Planowana tam droga tymczasowa wzdłuż stacji połączy ul. Lechicką z ul. Naramowicką. Drugi układ powstanie w ciągu ul. Lechickiej i połączy ze sobą zachodni i wschodni wlot skrzyżowania, odpowiednio od strony os. Kosmonautów i Wilczego Młyna.


Na czas realizacji prac przygotowawczych w rejonie skrzyżowania konieczne będzie czasowe wyłączenie prawoskrętu z ul. Naramowickiej od strony centrum w ul. Lechicką w kierunku mostu Lecha, wyłączenie chodnika wzdłuż wschodniej strony ul. Naramowickiej oraz zawężenie prawoskrętu z ul. Lechickiej w Naramowicką – czyli od Murawy w stronę centrum. 

Zdjęcie: PIM

korki Naramowice objazdy poznań Tramwaj