Pacjent z Poznania jest w ciężkim stanie. Prezydent planuje otwarcie kolejnego laboratorium

Bartosz Kirchner 18.03.2020

Spośród pacjentów w Poznaniu zakażonych koronawirusem jedna osoba znajduje się w stanie ciężkim i jest podłączona do respiratora. Reszta pacjentów jest w stanie dobrym. W Poznaniu jest już aparat z Brna, który pozwoli na szybsze przeprowadzanie testów na koronawirusa.

Maszyna może wykonać do 16 testów na godzinę, a wynik uzyskuje się w ciągu trzech godzin. Prezydent Poznania wyjaśnił dzisiaj swoją wczorajszą wypowiedź. Wczoraj Jacek Jaśkowiak mówił, że wojewoda wielkopolski zadeklarował, że przeznaczy pieniądze na zakup testu, czemu Łukasz Mikołajczyk zaprzeczył w wydanym oświadczeniu. Dzisiaj prezydent Poznania stwierdził, że miał informację, że wojewoda wyraża intencję wsparcia zmian związanych z przekształceniem szpitala przy ul. Szwajcarskiej w szpital zakaźny. Mówi Jacek Jaśkowiak:

Prezydent Poznania stwierdził także, że planowane jest powstanie kolejnego laboratorium do przeprowadzania testów na koronawirusa. Jednocześnie Jaśkowiak wyraził powściągliwość wobec kupowania przez miasto tzw. szybkich testów, których wiarygodność jest wątpliwa.

TEKST: Bartosz Kirchner

FOT: Unsplash

Jacek Jaśkowiak Łukasz Mikołajczyk poznań Prezydent wielkopolska wojewoda