Papież Franciszek i Benedykt XVI zaszczepieni przeciw COVID-19

14.01.2021

Papież Franciszek i Benedykt XVI zostali już zaszczepieni przeciw koronawirusowi – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Papież Senior został zaszczepiony w swej rezydencji. Informację o zaszczepieniu Franciszka podały już w środę media. W czwartek Watykan potwierdził, że zaszczepiony został też 93-letni Benedykt XVI. Obaj duchowni należą do grupy szczególnie zagrożonej groźną chorobą zakaźną.

Odrzucanie szczepień Ojciec Święty nazwał „samobójczym negacjonizmem” a szczepionkę określił mianem „etycznej i koniecznej”.  Franciszek przypomniał, że kiedy był dzieckiem, na świecie panował kryzys zachorowań na polio, co sprawiło, że wiele dzieci z powodu tej choroby pozostało sparaliżowanych i istniało duże pragnienie, by się zaszczepić. Przypomniał, że jego pokolenie wzrastało w cieniu szczepionek przeciwko odrze i innym chorobom, na które szczepiono dzieci.

„Nie wiem dlaczego dziś ktoś mówi, że szczepionka na koronawirusa jest niebezpieczna. Jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, to czemu jej nie przyjąć?” – stwierdził Papież.

Zdjęcie: Unsplash


Benedykt XIV koronawirus papież Papież Franciszek szczepienia