Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce!

Ważne
12.03.2020

W Poznaniu zmarła pacjentka, która w niedzielę, 8 marca trafiła na Oddział Zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia. Wcześniej kobieta zgłosiła się na SOR szpitala w Puszczykowie. Jej stan od początku był określany jako ciężki. Miała 57 lat.

Informację przekazał wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski na konferencji prasowej. Zakażona koronawirusem kobieta była przez ostatnie dni podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Kobieta cierpiała również na inne schorzenia, co miało wpływ na obniżenie jej odporności.

Przed trafieniem do szpitala miała kontakt z wieloma osobami m.in. z członkami swojej rodziny, znajomymi, pacjentami i lekarzami szpitala w Puszczykowie. Wszyscy zostali objęci kwarantanną domową. Służby sanitarne potwierdziły obecność koronawirusa u jej męża i córki.

Jędrzej Solarski o obecnej sytuacji

Kondolencje rodzinie zmarłej przekazał podczas briefingu prasowego prezydent Andrzej Duda. Wyrazy ubolewania rodzinie i bliskim przekazał także minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Na obserwacji w poznańskim szpitalu pozostaje wciąż 16 osób. Łącznie w Polsce jest 46 osób zakażonych koronawirusem.

FOT: Unsplash


koronawirus poznań