Podzielmy się świątecznym jedzeniem

27.12.2020

„Święta, święta i po świętach”. Wszyscy znamy bardzo dobrze to powiedzenie i choć dobrze je pamiętamy, to często przesadzamy z zakupami, pieczeniem i gotowaniem. Caritas zachęca do podzielenia się z innymi nadmiarowymi potrawami świątecznymi, w duchu nauczania Franciszka: „wyrzucane jedzenie jest jakby skradzionym ze stołu ubogich”.

Dlatego warto przejrzeć swoje lodówki, spiżarnie i przygotować jedzenie dla najbardziej potrzebujących. Można też podzielić się słodkościami, które w nadmiernych ilościach trafiły do naszych dzieci i wnuków. To może być dla nich bardzo dobra lekcja. Od najmłodszych lat mogą uczyć się dzielenia tym, co sami bardzo lubią.

O problemie marnowania żywności mówi się głośno, nadal jednak 1/3 produkowanego jedzenia trafia do kosza. Szczególnie nasila się to w okresach świątecznych, kiedy kierując się naszymi przyzwyczajeniami, bardzo suto zastawiamy stoły.

W poznańskich Jadłodajniach jedzenie można przekazywać od 25 grudnia:

Jadłodajnia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Poznań, ul. Niegolewskich 23, zapraszamy na furtę w godzinach: 10-16,

Jadłodajnia Caritas św. Ledóchowskiej, Siostry Urszulanki, Poznań ul. Taczaka 7/16, zapraszamy w godzinach 10-20, kontakt 61 8530702,

Jadłodajnia u Sióstr Elżbietanek, Poznań, ul. Łąkowa 4, zapraszamy w godzinach 9-19,

Jadłodajnia Caritas św. Brata Alberta, Poznań, ul. Ściegiennego 133, kontakt: 61 8672086. 

FOT: UNSPLASH

jedzenie oddaj jedzenie podziel się poznań w poznaniu