Polagra – Premiery

17.01.2020

Nowoczesne maszyny rolnicze, aplikacje ułatwiające uprawę roślin i technologie cyfrowe wspomagające codzienną pracę w polu. To wszystko zaprezentowane będzie w trakcie rozpoczynających się dziś targów Polagra – Premiery.

Do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentuje się prawie trzystu wystawców, w tym topowi polscy i zagraniczni producenci sprzętu. O motywach przewodnich tegorocznej edycji targów mówi wiceprezes grupy MTP Tomasz Kobierski.Polagra – Premiery to oprócz maszyn i urządzeń także możliwość spotkania wystawców z zakresu produkcji i hodowli roślin. Złotym Medalem MTP, m.in. za wyjątkowe właściwości oraz wysokie wyniki w testach polowych nagrodzono 17 gatunków roślin uprawnych, m.in. pszenicę ozimą, łubin wąskolistny czy pszenżyto jare. W trakcie imprezy odbędą się również wydarzenia towarzyszące.

Dzień Agronoma to konferencja dotycząca innowacyjnego rolnictwa, skupiona na wyzwaniach i nowościach z zakresu uprawy i techniki rolnej. W trakcie Dnia Zootechnika odbędzie się szkolenie z nowych funkcji na portalu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt oraz debata na temat szans rozwoju małych gospodarstw w przyszłość. 

Zdjęcie: Mateusz Cholewa

polagra polagra-premiery