Postój płatny dłużej. Zmiany w strefie parkowania

26.07.2022

Od 1 sierpnia parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania będzie obowiązywać do godziny 20:00. To odpowiedź na problemy mieszkańców mających problemy ze znalezieniem miejsca po godz. 18:00, kiedy strefa przestawała obowiązywać.

Obecnie opłaty za postój na obszarze Strefy Płatnego Parkowania obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. 1 sierpnia godziny funkcjonowania strefy zostaną wydłużone o dwie godziny. Zmiana dotyczy terenów Łazarza, Wildy, części Jeżyc oraz Śródki, Zagórza i Ostrowa Tumskiego. W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, czyli na Starym Mieście i fragmencie Jeżyc od ul. Roosevelta do ul. Polnej, godziny płatnego postoju (8:00-20:00 od poniedziałku do piątku i 8:00-18:00 w soboty) nie zmienią się.

Nowe godziny obowiązywania opłat za postój to nie jedyne zmiany w SPP w tym roku. 3 października płatnym parkowaniem objęte zostaną ulice: Berdychowo, Piotrowo i Św. Roch, czyli obszar ograniczony ulicami Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz korytami Warty i Cybiny.

FOT: ZDM

cena dzielnica godzina miejsce poznań spp zmiana