Powitanie jerzyka w Poznaniu. Spacer ornitologiczny po Dębinie

3.06.2021

Poznaniacy i poznanianki mogą wybrać się na wyprawę do krainy gągołów, kaczek, czapli i dzięciołów zielonych. Spacer ornitologiczny po Dębinie odbędzie się w najbliższą sobotę. Inicjatywa wpisuje się w „Powitanie jerzyka w Poznaniu”. To cykl wydarzeń, przygotowanych przez Miasto oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Chętni mogą też wziąć udział w konkursie.

Spacer ornitologiczny zaplanowano na najbliższą sobotę. Zbiórka odbędzie się o godz. 9, przed siedzibą Zakładu Lasów Poznańskich (ul. Ku Dębinie 2). Uczestnicy akcji będą spacerować pomiędzy stawami, wyspami i ciekami, obfitującymi w bogactwo ptaków, poznając ich siedliska. 

Organizatorem spaceru jest Koalicja ZaZieleń Poznań. Na wydarzenie obowiązują zapisy: – należy wysłać e-maila na adres: zazielen.poznan@gmail.com. W przypadku zgłaszania dzieci należy podać także ich wiek oraz dane kontaktowe opiekuna. Uczestnicy spaceru powinni zadbać o komfortowy strój, dostosowany do pogody. Przydać może się także lornetka. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na Facebooku

Chętni poznaniacy i poznanianki mogą także wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. „Rodzinne powitanie jerzyków”, organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju. 

FOT: Unsplash

cykl jak jerzyk ornitologia ptak spacer zapisy