Poznań ma nowego skarbnika

29.09.2021

Barbara Sajnaj, wieloletnia Skarbnik Miasta Poznania, odchodzi ze stanowiska. Zastąpi ją Piotr Husejko, jej dotychczasowy zastępca i dyrektor Wydziału Budżetu i Kontrolingu Urzędu Miasta Poznania. Zgodę na to wydali radni miejscy podczas wtorkowej sesji. 

9 września Barbara Sajnaj, Skarbnik Miasta Poznania, zdecydowała o odejściu ze stanowiska w związku z przejściem na emeryturę. Odwołać i powołać skarbnika może wyłącznie rada miasta – dlatego na wtorkowej sesji poznańscy radni przyjęli wniosek Barbary Sajnaj i powołali na to stanowisko jej dotychczasowego zastępcę, Piotra Husejko. 

– Dziś głosujemy odwołanie pani skarbnik, ale taki tytuł uchwały wynika wyłącznie ze względów formalnych – podkreślał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. – Wszyscy wolelibyśmy podejmować dziś uchwałę o udzieleniu Pani absolutorium za dobrze przepracowane 22 lata. Tak proszę dziś potraktować naszą decyzję – jako podziękowanie za cały czas, podczas którego dzieliła się Pani z nami doświadczeniem i zawsze pomagała znaleźć dobre rozwiązanie. 

Barbara Sajnaj, była Skarbnik Miasta Poznania, pełniła tę funkcję od 1999 roku.

– Dziś jest szczególny dzień – przyznała podczas sesji Barbara Sajnaj. – Po 22 latach tworzenia wspólnie z Państwem historii finansowej Poznania zacznę nowy etap w swoim życiu. Gdy pierwszy raz stanęłam w tym miejscu, wierzyłam, że moje 24-letnie doświadczenie w służbach księgowo-finansowych oraz naturalna potrzeba doskonalenia wiedzy i samokształcenia wystarczą, by zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Dziś przyznam, że nie było łatwo. Dziękuję za wspólny czas i wieloletnią współpracę wszystkim, którzy wspierali mnie w pełnieniu mojej funkcji – czułam to wsparcie, przedstawiając Państwu kolejne projekty uchwał finansowych. Dziękuję również tym, którzy nie szczędzili mi słów krytyki, ponieważ ona mobilizowała mnie na równi ze wsparciem. Praca dla Miasta Poznania była dla mnie wielkim wyróżnieniem, zaszczytem i honorem. 

Źródło: UM POZNAŃ