Poznań myje chodniki

16.06.2020

Co najmniej 850 tysięcy złotych zostanie w tym roku przeznaczone na ciśnieniowo-chemiczne mycie chodników w śródmieściu Poznania. Czyszczenie rozpoczęło się w ostatnim tygodniu maja i potrwa do końca października. W tym czasie umyte zostaną chodniki na Starym Mieście, Jeżycach i Łazarzu. Mycie to nie tylko poprawa estetyki miasta, czyszczenie ma też aspekt sanitarny.

Usuwanie zaplamień pochodzenia organicznego to jedno z cyklicznie realizowanych zadań Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Każdego roku czyszczeniem ciśnieniowo-chemicznym objęty zostaje obszar 150 tys. metrów kwadratowych chodników. Niektóre z nich są myte kilkukrotnie, dlatego faktycznie oczyszczona powierzchnia bywa niekiedy nawet dwukrotnie większa.

W tym roku, pomimo ograniczeń finansowych, zakres prac związanych z myciem chodników będzie zbliżony do ubiegłorocznego. Myta będzie m. in, ul. Wrocławska i Półwiejska, chodniki na ul. Św. Marcin, Taczaka, Dworcowej, Fredry, Gwarnej, 27 Grudnia i Roosevelta, a także w starych częściach Jeżyc i Łazarza. W porównaniu do roku ubiegłego, w tym zakres usługi czyszczenia został poszerzony o dojścia do peronów PST.

FOT: poznan.pl

chodniki czyszczenie ZDM