Poznań wychodzi z GOAP-u

9.03.2021

Poznań nie będzie już członkiem Związku Międzygminnego GOAP. Radni jednogłośnie podjęli dziś decyzję o rezygnacji z członkostwa w stowarzyszeniu zajmującym się gospodarką odpadami. Jednym z głównych argumentów była chęć poszukiwania oszczędności, a także wprowadzanie bardziej efektywnych technologii. – Jeśli chcemy zatrzymać wzrost opłat za wywóz odpadów, to musimy inwestować – mówi radny Koalicji Obywatelskiej Konrad Zaradny:

Zaniepokojona wyjściem Poznania z GOAP-u jest gmina Kościan. Obawy władz gminy dotyczą sposobu korzystania ze spalarni śmieci, działającej w stolicy Wielkopolski. Jak poinformował w czasie sesji Rady Miasta Poznania wiceprezydent Bartłomiej Guss, wszyscy członkowie związku międzygminnego oraz Suchego Lasu będą mogli korzystać ze spalarni na tych samych zasadach.

Za wyjściem ze związku GOAP było 33 radnych. Nikt się nie wstrzymał i nikt nie głosował przeciwko. To oznacza, że od przyszłego roku miasto będzie samodzielnie ustalało stawki i częstotliwość wywozu śmieci.

Foto: Unsplash

GOAP poznań śmieci