Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Poznania!

Ważne
Maciej Gładysz 4.06.2020

Mimo wcześniejszych zapowiedzi procesje Bożego Ciała w archidiecezji poznańskiej odbędą się normalnie. Decyzją abp. Stanisława Gądeckiego centralna procesja tradycyjne przejdzie ulicami stolicy Wielkopolski z kościoła Bożego Ciała do poznańskiej katedry.

Bez przeszkód mogą się odbyć także nabożeństwa parafialne. Wyjątek stanowi jedynie Poznań. Tu ze względów organizacyjnych uprasza się, by procesje do czterech ołtarzy odbyły się jedynie wokół kosciołów.

Decyzją abp Gądeckiego normalnie odbędzie się także tradycyjna procesja w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa z kościoła na poznańskich Jeżycach na plac Mickiewicza.

Z  konsultacji KEP z Ministerstwem Zdrowia wynika, że podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny; nie obowiązuje limit 150 osób. Mając na uwadze te ustalenia, procesje mogą być organizowane w następujący sposób: wszyscy uczestnicy mają zasłonięte usta i nos lub zachowują dystans co najmniej 2 m.

Mówi Bp Szymon Stułkowski :

Centralna procesja Eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie następującymi ulicami: Krakowska, Garbary, Wielka, Chwaliszewo, Ostrów Tumski. Zakończenie procesji przewidziane jest na godz. 13.00.

Tegoroczne rozważania przy ołtarzach wygłosi ks. dr Jacek Zjawin.

Zdjęcie: Maciej Gładysz

Arcybiskup Stanisław Gądecki Boże Ciało decyzja obchodzy poznań procesja ulice