Przejazd autostradą A2 jeszcze droższy

12.02.2021

Wielkopolski odcinek autostrady A2 uznawany jest przez kierowców za najdroższą autostradę na świecie. Ostatnia podwyżka miała miejsce w lutym 2020 roku. Teraz kierowcy znowu będą musieli zapłacić więcej. Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska opłaty wzrosną od poniedziałku.

„Od 15 lutego 2021 roku, od godziny 6 rano, zmianie ulegają stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania autostrady oraz wzrostem inflacji. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian.” – czytamy w komunikacie Autostrady Wielkopolskiej

Obecnie za przejazd samochodu osobowego każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków pomiędzy Koninem i Nowym Tomyślem trzeba zapłacić 22 złote. Od poniedziałku trzeba będzie zapłacić o złotówkę więcej, czyli 23 złote. Podniesiono też opłaty za przejazdy pojazdami pozostałych kategorii.

Nowe taryfy opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Konin – Nowy Tomyśl.

23 PLN – Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
34 PLN – Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
52 PLN – Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
80 PLN – Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
230 PLN – Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Foto: Autostrada Wielkopolska

A2 autosrada najdroższa autostrada podwyżki opłat