Reader – to oczytany brat Watchera. Trwa głosowanie na książkę roku

Bartosz Kirchner 10.02.2022

Po raz siódmy można głosować w plebiscycie na książkę roku. Tym razem w piętnastu kategoriach nominowano 145 tytułów. Głosować można w każdej, oprócz kategorii „Bestseller”, gdzie spośród 5 książek zwycięży ta, która była najlepiej sprzedającą się w poprzednim roku. Do wyboru są najlepsze książki spośród np. powieści historycznych, kryminałów, biografii, romansów czy horrorów. A o tym co najchętniej czytają Polacy mówiła na naszej antenie Olga Sokal z portalu lubimyczytać.pl:


Wśród kategorii nie brakuje nowości. Głosować można na najlepszy komiks – to w dużej mierze efekt rosnącej popularności mangi, czyli komiksów pochodzących z Dalekiego Wschodu. Nowością jest tez możliwość wyboru najlepszego debiutanta – mówi Olga Sokal:


W związku z głosowaniem na książkę roku atrakcji nie zabraknie w Poznaniu. 14 lutego na placu Wolności stanie maskotka festiwalu – Reader – autorstwa poznańskiego artysty Noriakiego. W zamyśle twórcy to oczytany brat Watchera, Pana Peryskopa znanego z wielu poznańskich obiektów.
Głosowanie w konkursie na książkę roku trwa do końca lutego. Na razie oddano niecałe 80 tysięcy głosów, lecz organizatorzy liczą na pobicie zeszłorocznego rekordu, wówczas oddano 250 tysięcy głosów. Głosować można na portalu lubimyczytać.pl. Nazwiska zwycięzców poznamy 10 marca podczas gali w Starym Browarze.

FOT: Unsplash

konkurs książka noriaki reader watcher