Ruszy przebudowa torowiska na Wildzie

21.02.2020

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa torowiska na Wildzie. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęła przetarg, mający wyłonić wykonawcę prac na ulicy Wierzbięcice i 28 czerwca 1956.

Na odcinku od dawnego dworca PKS do skrzyżowania z ulicami Krzyżową i Kilińskiego ma zostać przebudowane torowisko tramwajowe wraz z siecią trakcyjną. Pojawić mają się nowe przystanki ułatwiające pasażerom wsiadanie do pojazdów, oraz więcej zieleni. Najważniejsze jest dla nas odblokowanie ulicy dla przejeżdżających w tym miejscu tramwajów, mówi Marcin Gołek wiceprezes PIM-u:


Prace zostały podzielone na dwa etapy, aby zmniejszyć towarzyszące im niedogodności. W pierwszym etapie przebudowa rozpocznie się w czerwcu i obejmie tylko torowisko na Wierzbięcicach, mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu:

Drugi etap przebudowy planowany na rok 2021, ma objąć odcinek od Rynku Wildeckiego do ul. Krzyżowej. Jednocześnie MPK będzie remontowała trasę od ul. Krzyżowej do ul. Pamiątkowej. Wyłączenie komunikacji tramwajowej w tym czasie będzie szersze i wymagać będzie uruchomienia komunikacji zastępczej.

TEKST: Mateusz Cholewa FOT: PIM

MPK pim torowisko wilda