Ruszyły zapisy seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Sprawdź, jak się zarejestrować

15.01.2021

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później – 22 stycznia – ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez Internet lub w punkcie szczepień.

Rejestracja telefoniczna:

Należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną rządową infolinię 989. Do zapisu wystarczy PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Nie musi to być punkt w miejscowości, gdzie jest się zameldowanym

Rejestracja online:

Rejestracja odbywa się przez e-Rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Senior będzie mógł jednak wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Rejestracja w punkcie szczepień:

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień
Takich miejsc od 15 stycznia w całej Wielkopolsce jest ponad 450
Ich lista jest dostępna na stronie internetowej: www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Od piątku również każda inna osoba, bez względu na wiek, ma możliwość zgłoszenia się do szczepienia. Po wypełnieniu specjalnego formularza, osoby te dostaną e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

FOT: UNSPLASH

covid19 harmonogram szczepienia zaszczepsie