Seniorzy: Nici w dłoń, igły w ruch!

12.05.2020

Poznańscy seniorzy i seniorki mogą przyłączyć się do wolontariatu i pomóc w szyciu masek dla pozostałych starszych mieszkańców i mieszkanek miasta.

Miasto Poznań razem z fundacjami i organizacjami pozarządowymi rusza z akcją szycia maseczek ochronnych przez seniorów dla seniorów – „Maseczek Seniorro”. Mogą włączyć się w nią starsi mieszkańcy miasta, którzy potrafią szyć na maszynie. Chętni otrzymają specjalnie przygotowane pakiety materiałów. Cały czas będą mogli też liczyć na wsparcie organizatorów akcji, na pomocnicze wykroje i instruktaże. Zgłaszać mogą się również wolontariusze, którzy – jako kurierzy – mogliby dostarczać pakiety do szycia oraz gotowe maseczki.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo całej akcji: zarówno materiały przed uszyciem, jak i gotowe maseczki będą przechodzić kwarantannę. Wolontariusze zostaną zabezpieczeni w przyłbice, zachowane będzie dystansowanie społeczne.

Uszyte maseczki będą dystrybuowane wśród starszych mieszkańców Poznania.

Miasto Poznań koordynuje akcję wspólnie z Fundacją Veolia Polska, Fundacją PETRA Senior, Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacją ORCHidea.

Szycie i rozwożenie maseczek – jak się zgłosić?

Chętni z Jeżyc, Ogrodów, Grunwaldu, Centrum, Wildy, Junikowa, Śródki, Smochowic, Woli lub okolic tych dzielnic, mogą zgłosić się do Fundacji PETRA senior. E-mail: fundacja@petra-senior.pl, telefon: 724 976 584.

Osoby z Winograd, Winiar, Piątkowa, Sołacza, Podolan, Strzeszyna, Kiekrza Naramowic, Rataj lub okolic tych dzielnic, mogą zgłaszać się się do Stowarzyszenia Creo. E-mail: maseczkaseniorro@centrumcreo.pl, telefon: 508 024 833.

Seniorzy i wolontariusze z Łazarza, Dębca, Górczyna, Świerczewa, Starołęki, Minikowa, Antoninka lub okolic tych dzielnic mogą zgłaszać się do Fundacji ORCHidea. E-mail: fundacjaorchidea@poczta.fm, telefon: 601 493 705

Bieżące informacje i zdjęcia z akcji można znaleźć na Facebooku: Maseczka Seniorro.

Akcja Maseczka Seniorro została sfinansowana ze środków Fundacji Veolia Polska. Informacja o dystrybucji maseczek zostanie podana wkrótce.

źródło: poznan.pl

FOT: UNSPLASH

akcja maseczka poznań seniorzy