Short Waves Festival

12.08.2020

Konkursy, goście z kraju i zagranicy, a przede wszystkim 200 filmów – to oferta tegorocznej edycji Short Waves Festival. Poznański przegląd produkcji krótkometrażowych początkowo planowany był na marzec tego roku. W związku z pandemią koronawirusa organizatorzy zdecydowali się po raz pierwszy zorganizować wydarzenie w formie hybrydowej.

Od 18 do 23 sierpnia filmy polskich i zagranicznych twórców będzie można oglądać zarówno w przestrzeniach festiwalowych w całym mieście, jak i przez specjalną platformę internetową. – To daje nam nowe możliwości dotarcia do widza – mówi programer Short Waves Festival Szymon Stemplewski.


Tegoroczna edycja wydarzenia zaproponuje uczestnikom kilka nowości. Random Garden Cinema to możliwość obejrzenia festiwalowych produkcji na podwórku w losowych miejscach w Poznaniu. Z kolei Wędrujący Klub Festiwalowy odwiedzi poznańskie kluby, gdzie kino przenikać będzie się z elektroniczną muzyką. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

FOT: UNSPLASH

Short Waves Festival