Spore zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Poznaniu.

13.12.2021

Po kilkumiesięcznej przerwie tramwaje wróciły na most Królowej Jadwigi. Od poniedziałku 13 grudna ponownie kursują na odcinku między mostem Królowej Jadwigi a rondem Rataje. Jednak w związku z wciąż trwającym remontem nie będą zatrzymywały się na przystankach rondo Rataje i Serafitek. Mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Zakończenie wszystkich prac w rejonie ronda Rataje planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

To jednak nie koniec zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Dziś także rozpoczął się remont torowiska na ul. 28 czerwca. W związku z tym na odcinku od Rynku Wildeckiego aż do ulicy Hetmańskiej całkowicie zawieszono kursowanie tramwajów. „Zmienionymi trasami pojada między innymi 9, 10, 11 i 18” – mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dodatkowo, by ułatwić dojazd do szpitala ortopedycznego uruchomiona będzie lina T2. Autobusy kursować będa z petli Dębiec PKM do przystanku Kosińskiego. Szczegółowy wykaz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w rejonie ulicy 28 Czerwca dostępny jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

FOTO: ZTM Poznań