Szpital Kliniczny w Poznaniu otrzyma milion złotych

28.09.2020

Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu otrzyma milion złotych dofinansowania. To efekt zakończonej sukcesem akcji charytatywnej przygotowanej przez Phoenix Foundation. W trakcie wyzwania Trisolation Challenge ponad tysiąc uczestników na stacjonarnych rowerach wykręciło ponad milion kilometrów. Każdy kilometr to złotówka, którą fundacja obiecała przekazać szpitalowi. Teraz te pieniądze posłużą na walkę z COVID-19. Mówi dyrektor szpitala Jonschera w Poznaniu Paweł Daszkiewicz.

Fundacja zapowiedziała, że przekazane dzisiaj pieniądze to nie ostatnie wsparcie dla szpitala. Przed budynkiem Urzędu Miasta Poznania rozpoczęto drugą edycje akcji pokonywania kilometrów na rowerze. Tym razem organizatorzy liczą, że uda im się przekazać szpitalowi 4,5 miliona złotych.

– Nie byłoby miliona złotych dla Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, gdyby nie setki miłośników triathlonu, którzy na całym świecie podjęli wyzwanie Trilsolation Challenge. Oni dali z siebie wszystko. Zdobywając wspólnie ponad milion kilometrów pokazali hart ducha, prawdziwe waleczne serca. Bardzo im za to dziękuję. Za to, że swój czas oddali najmłodszym, którzy każdego dnia stają do walki o swoje zdrowie, o swoje marzenia – podkreśla Sebastian Kulczyk, założyciel i twórca Pho3nix Foundation. – Idea pomagania dzieciom poprzez sport jest bardzo bliska mojemu sercu, cieszę się, że mogłem się włączyć w tę akcję.

FOT: POZNAN.PL

dofinansowanie milion poznań szpital