Szpital na MTP powiększył bazę łóżkową. Poszukiwana jest kadra medyczna

11.04.2021

Działający na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpital tymczasowy powiększył bazę łóżkową o kolejne 28 łóżek – podały w sobotę służby wojewody wielkopolskiego. Cały czas poszukiwana jest kadra medyczna do pracy w tymczasowej lecznicy.

Służby wojewody podkreśliły w sobotę, że powiększenie liczby dostępnych łóżek w szpitalu tymczasowym nastąpiło dzięki możliwości uzupełnienia kadry medycznej o kolejne zespoły lekarzy i pielęgniarek wspieranych przez studentów uniwersytetu medycznego.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował PAP w sobotę, że obecnie lecznica dysponuje 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech targowych halach. W piątek służby wojewody raportowały, że w szpitalu tymczasowym na poznańskich targach zajęte były 324 łóżka z 328 dostępnych.

„Dziękuję personelowi medycznemu zaangażowanemu w walce z Covid-19 w szpitalach całej Wielkopolski za poświęcenie i pracę, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii. Dziś w całym województwie z dostępnych 3849 łóżek dla pacjentów z Covid-19 wolnych jest 747” – powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wielkopolska Izba Lekarska zaapelowała do medyków o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Jak podkreślono, dalszy rozwój szpitala i możliwości niesienia pomocy chorym z Covid-19 limituje obecnie tylko kadra lekarska. Dla stworzenia każdego kolejnego modułu opieki liczącego 28 łóżek potrzeba dziewięciu lekarzy.

autor: Rafał Pogrzebny

FOT: Unsplash

rpo/ par/kb

apel lekarze łóżka mtp poznań szpital