Targi Motor Show przeniesione na czerwiec

4.03.2020


Targi Motor Show nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Największe wydarzenie motoryzacyjne w tej części Europy miało się odbyć w marcu. Organizatorzy po rozmowach z przedstawicielami Międzynarodowych Targów Poznańskich zdecydowali się przenieść wydarzenie na inny termin – od 18 do 21 czerwca.

Powodem tej decyzji jest trudna sytuacja branży motoryzacyjnej na świecie spowodowana epidemią koronawirusa. W ten weekend na terenie targów zaplanowane są także inne wydarzenia – Targi Edukacyjne, Targi Książki i Rybomania. Mówi Iwona Kasprzak, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej grupy MTP:


Na wrzesień przeniesiono również medyczne targi Salmed. Decyzja ta podyktowana była rekomendacją Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zalecał on odwołanie wszystkich wydarzeń dotyczących branży medycznej, tak by lekarze i szefowie szpitali byli przede wszystkim w swoich placówkach. Od momentu wybuchu epidemii, na targach podniesione zostały standardy higieny. W toaletach obok mydła znajdują się środki dezynfekujące, a na terenie targów rozwieszono informacje sanepidu dotyczące koronawirusa.

TEKST: MATEUSZ CHOLEWA  ZDJĘCIE: Unsplash

koronawirus motor show mtp poznań