Trasa tramwajowa na Naramowice gotowa

22.04.2022

23 kwietnia ruszy tramwaj na Naramowice. Pasażerowie będą mogli korzystać z wszystkich przystanków na całej długości nowej trasy prowadzącej do ul. Błażeja. Na inaugurację planowane są dodatkowe kursy turystyczne. 

– Od rozpoczęcia zasadniczych prac na budowie trasy tramwajowej mijają właśnie 23 miesiące, czyli niecałe 2 lata przewidziane na realizację tej inwestycji. Już w sobotę każdy będzie mógł przetestować nową trasę – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Mam nadzieję, że teraz, po oddaniu pierwszego etapu trasy, tramwaj będzie wśród dojeżdżających do pracy czy szkoły mieszkańców Naramowic, najpopularniejszym wyborem. W tak dynamicznie rozbudowującej się części naszego miasta, ten środek transportu jest bardzo potrzebny. Jestem przekonany, że nowa trasa będzie dobrze służyć pasażerom – dodaje prezydent.

Od soboty 23 kwietnia, od pierwszych kursów porannych, tramwaje linii nr 10 będą kursowały między pętlą Dębiec PKM a przystankiem końcowym Błażeja. W odpowiedzi na potencjalne duże zainteresowanie uruchomieniem trasy, w sobotę między godziną 10 a 18 jeździć będą dwie dodatkowe linie tramwajowe – turystyczna nr 20 i normalna nr 33. Linią nr 20 będzie można przejechać całą nową trasę z Wilczaka do Błażeja, natomiast tramwaj nr 33 dojedzie z Naramowic do Starego Zoo na Jeżycach.

FOT: PIM

2 lata inwestycja kiedy Naramowice rusza Tramwaj trasa