Utrudnienia w kursowaniu miejskich tramwajów i autobusów

Maciej Gładysz 8.02.2021

Zimowa aura mocno daje się dziś we znaki nie tylko kierowcom, ale także pasażerom komunikacji miejskiej w Poznaniu. Jak informuje MPK, w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, w szczególności oblodzeniem i opadami śniegu, czasowe utrudnienia w transporcie publicznym odnotowywane są w całym mieście. Po 8:00 wykoleił się tramwaj nr 10 na skrzyżowaniu Roosevelta – Bukowska. Problemy z kursowaniem tramwajów były też w rejonie Ronda Starołęka i Ronda Żegrze.

„Opóźnienia występują zarówno w kursowaniu linii tramwajowych jak i autobusowych. Służby MPK na bieżąco podejmują działania, mające usprawnić komunikację – już w nocy na torowiska wyjechały tzw. przecieraki służące do usuwania oblodzenia z trakcji, od rana kursują pługi – jednak czasowe utrudnienia w transporcie publicznym występują w całym mieście.” – informuje MPK

Z utrudnieniami muszą się liczyć także pasażerowie pociągów. Opóźnienia występują między innymi na trasach do Rzeszowa, Katowic, Szczecina, Wrocławia, Białegostoku czy Kołobrzegu. Niektóre opóźnienia wynoszą po 70 minut.

Foto: MPK Poznań

autobusy awarie opóźnienia pociągi tramwaje utrudnienia zima