W poniedziałek rozpocznie się przebudowa Ronda Rataje

Bartosz Kirchner 14.08.2020

Organizacja ruchu dla samochodów zmieni się w nocy z soboty na niedzielę. Przebudowa wiąże się z kilkunastoma miesiącami utrudnień na jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Poznaniu. Przez rondo każdego dnia przejeżdża ponad 1100 tramwajów, 1000 autobusów i prawie 100 tysięcy samochodów. Wszystkich kierowców zachęcam do omijania ronda i korzystania z objazdów. Mówi Łukasz Dondajewski, miejski inżynier ruchu:


Na każdym etapie realizacji przebudowy możliwy będzie zjazd i wjazd na rondo w każdym kierunku. W pierwszej kolejności zostaną wyłączone pasy ruchu od strony torowiska w ulicy Jana Pawła II. Na rondzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po minimum dwa pasy. Przebudowa Ronda Rataje wiąże się także ze zmianami w kursowaniu poznańskiej komunikacji miejskiej. W pierwszym etapie realizacji inwestycji dla tramwajów zamknięty zostanie odcinek torowiska pomiędzy ulicą Kórnicką a Rondem Rataje. Od poniedziałku zmienionymi trasami kursować będą linie numer 2, 6, 7, 10, 18 i nocna nr 201, a linia nr 13 zostanie zawieszona. O tym co na przebudowie zyskają pasażerowie komunikacji miejskiej mówi dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Jan Gosiewski:

Zmiany w komunikacji miejskiej dotyczą także węzła Kórnicka. Będzie on zamknięty dla ruchu tramwajowego przez cztery noce między 16 a 20 sierpnia. Oznacza to, że linia nocna nr 201 w noce z wtorku na środę i ze środy na czwartek będzie jeździć zmienioną trasą. Szczegółowe informacje na temat zmian i nowego rozkładu jazdy dostępne są na stronach internetowych ZTM i MPK.

FOT: UMP / ZTM

MPK prace przebudowa remont rondo rataje utrudninia zmiany ztm