Wielkanocne paczki pojechały do domów pomocy społecznej

31.03.2021

Wielkanocne upominki jak co roku trafiły do mieszkanek i mieszkańców domów pomocy społecznej w całym Poznaniu. W paczkach znalazły się owoce, herbaty i słodycze oraz życzenia świąteczne od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta.

Wielkanocne spotkania z władzami miasta w restauracji Oaza na Strzeszynie były tradycją wśród poznańskich seniorów. Już po raz drugi ich zorganizowanie jest jednak niemożliwe – ze względu na pandemię. Poznań nie zapomina jednak o seniorach: w tym roku do mieszkańców domów pomocy społecznej trafi aż 620 świątecznych paczek. Zostały one przygotowane przez organizację pozarządową Forma+, a sfinansowane przez Miasto Poznań i Selgros. 

– Zdajemy sobie sprawę, że zapewne wszyscy czekamy na to, by móc spotkać się osobiście, porozmawiać w świątecznej atmosferze, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Wszystkim seniorkom i seniorom, mieszkańcom i mieszkankom domów pomocy społecznej życzę dobrych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy. Mam nadzieję, że za rok będziemy już je świętować razem, w tradycyjnej formie.

– Kierując się poczuciem solidarności i odpowiedzialności postanowiliśmy wesprzeć osoby, które aktualnie bardzo potrzebują naszej pomocy i pamięci, czyli seniorów. To kolejne już święta, które będą inne ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa w Polsce. Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaangażować się w działanie niosące wsparcie i dołożyć cegiełkę od nas w postaci produktów do wielkanocnych paczek, tym samym dając obdarowanym poczucie, że o nich pamiętamy – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros Cash & Carry.

Źródło: Poznan.pl

Miasto Poznań opieka paczki pomoc Selgros senior sponsor