Wolontariusze poszukiwani. Wystarczy skończone 18 lat i chęci

3.05.2021

Wolontariuszki i wolontariusze, którzy chcieliby pomóc przy organizacji pracy Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych, mogą się zgłaszać za pośrednictwem specjalnego formularza. Nie trzeba mieć przygotowania medycznego – wystarczy skończone 18 lat i chęci, by przyczynić się do walki z pandemią.

Urząd Miasta Poznania zaprasza do współpracy wolontariuszki i wolontariuszy, zainteresowanych pomocą przy organizacji pracy Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Wystarczy być osobą pełnoletnią i mieć dobre chęci. Mile widziany jest również zmysł organizacyjny. 

Wszyscy wolontariusze otrzymają porozumienie wolontariackie oraz będą mieli zapewnione środki ochrony osobistej: maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk. Mogą również uzyskać zaświadczenie o odbyciu wolontariatu. Każdy zostanie wyposażony w koszulkę, a dla zaangażowanych osób przewidziano także gadżety Miasta Poznania. 

Szczepienia w punkcie będą odbywać się przez 7 dni w tygodniu w godz. 8.00-20.00 – jeśli zapewniona zostanie odpowiednio duża liczba szczepionek. Zaangażowanie wolontariuszek i wolontariuszy planowane jest w godzinach od 7.30 do 21.00. 

Wolontariat może odbywać się zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Ochotnicy będą pomagać zgodnie z harmonogramem, ustalonym wcześniej z koordynatorem w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych. 

Zgłaszać można się za pośrednictwem formularza: www.zhp.wlkp.pl/wolontariat.html

Koordynacją wolontariatu w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918-19. 

źródło: poznan.pl FOT: UM POZNAŃ

18 lat pomoc poznań szczepienie tydzień weekend wolontariat