Wyposażenie katolickiej rozgłośni radiowej w Ebolowa

Bartosz Kirchner 16.07.2021

Na misji salezjanów w Kamerunie od ponad 20 lat działa radio. Misyjna rozgłośnia nadaje w stutysięcznej miejscowości Ebolowa i ma zasięg do 30 kilometrów. Na antenie oprócz treści ewangelizacyjnych usłyszeć można także muzułmanów czy protestantów. Nie brakuje także najważniejszych informacji z Kamerunu i świata oraz audycji specjalistycznych. Mówił o tym na antenie Radia Emaus dyrektor salezjańskiej misji w Kamerunie ks. Artur Bartol:

Salezjańska misja w Ebolowa to jednak nie tylko radio, ale także parafia, szkoła, centrum młodzieżowe, oratorium, internat czy więzienie. W szkole uczy się ponad 400 uczniów, ale salezjanie chcą podwoić tę liczbę. Młodzi ludzie kształcą się na elektryków, stolarzy czy mechaników samochodowych robiąc jednocześnie prawo jazdy. Szkoła uczy także informatyki. Chodzą do niej uczniowie, których nierzadko nie stać na naukę w innych placówkach.

Salezjanie chcą rozwijać zarówno radio jak i działania oświatowe. Ich projekty można wesprzeć m.in. poprzez stronę misjesalezjanie.pl.

Ebolowa edukacja ewangelizacja informacja informacje nauka pomoc radio rolnicy Salezjanie wyposażenie