Wystartowały poznańskie kąpieliska

13.06.2021

Od soboty, 12 czerwca do końca sierpnia poznaniacy i turyści będą mogli korzystać z pięciu miejskich kąpielisk – w Kiekrzu, Krzyżownikach, Strzeszynku oraz nad Maltą i Rusałką. Pływalnie letnie zaczną działać w drugiej połowie czerwca. 

Kąpieliska będą funkcjonowały od godz. 10:00 do 18:00. W tym czasie będą strzeżone jednocześnie przez dwóch ratowników. W weekendy na największych poznańskich kąpieliskach (Rusałka i Strzeszynek) obsada ratownicza zostanie dodatkowo wzmocniona. Podczas obecności nad jeziorem należy zwrócić uwagę na kolor flagi wywieszonej przy kąpielisku. Biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, a czerwona informuje o zakazie kąpieli.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przypominają także o przestrzeganiu pozostałych zasad wynikających z regulaminów kąpielisk. Należy m.in. respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników oraz nie pozostawiać dzieci do lat 10 bez opieki. Służby ratownicze apelują, by po spożyciu alkoholu nie wchodzić do wody. Przy kąpieliskach zabronione jest również grillowanie, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych. Dodatkowo na Strzeszynku i nad Rusałką do dyspozycji poznaniaków będą specjalne bezpłatne strefy grillowe.

Poznańskie kąpieliska są wyposażone w sprzęt ratowniczy: łodzie, koła ratunkowe, boje, liny oraz wieżyczki dla ratowników. Każdorazowo przed sezonem badania wody pod kątem bezpieczeństwa osób kąpiących się wykonuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. W trakcie sezonu co kilka tygodni wodę badać będzie również organizator kąpielisk, czyli Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. 

Źródło: Poznan.pl

gdzie kąpieliska plaża poznań ratownik