XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

9.01.2020

Koncert piosenek żydowskich w wykonaniu młodzieży zainaugurował szereg wydarzeń w ramach 23. Dnia Judaizmu, obchodzonego co roku w polskim Kościele. Dzień Judaizmu do okazja do wspólnej modlitwy, dyskusji oraz bliższego Poznania kultury żydowskiej. To także okazja do wyróżnienia osób zasłużonych dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

W tym roku Menorę Dialogu otrzyma prymas senior Henryk Muszyński. O idei Dnia Judaizmu mówi ks. Jerzy Stranz, przewodniczący stowarzyszenia Coexist.

POSŁUCHAJ

W czwartek 16 stycznia w kościele św. Wojciecha w Poznaniu odbędzie się nabożeństwo biblijne z udziałem abpa Stanislawa Gądeckiego i rabina Berlina Waltera Homolki. Na 23 stycznia zaplanowano dyskusję ‚Pontyfikat dialogu – dziedzictwo dialogu’ z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w której udział weźmie m.in. prymas senior abp Henryk Muszyński i Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

W programie dnia judaizmu jest też czytanie ‚Ksiąg Jakubowych’ Olgi Tokarczuk, koncerty i wykłady. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Archidiecezji Poznańskiej.