Zakończyły się negocjacje w sprawie pływalni Akwawit

Adrian Wojtasz 24.02.2021

Władze Leszna otrzymały propozycję nowej kwoty kupna pływalni Akwawit. Spółka chce sprzedać obiekt i przylegające do niego działki za 2 miliony 750 tysięcy złotych. Po odrzuceniu poprzedniej oferty przez miasto przedsiębiorstwo postanowiło renegocjować warunki i ustalić najkorzystniejszą cenę dla obydwu stron. Mówi wiceprezydent Leszna Adam Mytych.

Cena pływalni została podwyższona m.in. ze względu na włączenie do oferty sprzedaży dodatkowych działek. Spółce Akwawit nieumorzone zostaną jednak podatki od nieruchomości, które winna jest samorządowcom. Miasto zamierza w przyszłości zrewitalizować ten obiekt zgodnie z założeniami. Zapłata za pływalnię została rozłożona na dwa lata. W roku 2021 miasto zapłaci spółce CKiR 2.150.000 zł, a w roku 2022 – 600.000 zł.

Akt notarialny finalizujący sprzedaż basenu i terenu wokół zostanie podpisany za niespełna miesiąc, 23 marca. Potem pracę rozpocznie zespół ds. modernizacji obiektu pływalni, który będzie doradzał projektantom i wykonawcom inwestycji.

Foto: UM Leszna

Akwawit basen leszno negocjacje pływalnia