Zmiany organizacji ruchu na Starym Mieście

20.09.2021

W Poznaniu realizowane będą zdjęcia do dwóch produkcji historycznych – „Pogrom 1905. Miłość i hańba” oraz „Raport Pileckiego”. W związku tym od poniedziałku, 20 września, należy liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu i parkowania w centrum Poznania.

Ul. Szewska/Dominikańska

W terminie 22-23 września ul. Szewska zostanie objęta zakazem ruchuod ul. Wielkiej do ul. Szewskiej 18a, natomiast ul. Dominikańska – od ul. Garbary do ul. Dominikańskiej 5. W związku z tym wyznaczono objazd ulicami: Wielką, Kramarską, Wroniecką, Masztalarską. Dla osób jadących do ul Stawnej objazd ulicami: Wielką, Kramarską, Wroniecką, Mokrą, Żydowską. Ul. Mokra i Żydowska będą dwukierunkowe, by umożliwić dojazd do ul. Stawnej i do ul. Szewskiej od ul. Stawnej. Utrudniony lub niemożliwy będzie dostęp do parkometrów przy ul. Szewskiej/Dominikańskiej i Dominikańskiej o numerach 38, 39, 40, 51.

Od 20 do 24 września przy ul. Szewskiej od ul. Wielkiej do ul. Szewskiej 18a po obu stronach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (znak b-36), a więc nie będzie można skorzystać tam ze strefy płatnego parkowania. Tym samym zakazem objęta będzie ul. Dominikańska od ul. Garbary do ul. Dominikańskiej 5. 

Ul. Ewangelicka 

W terminie 20-27.09.2021 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy Ewangelickiej (znak b-36), a także zakaz ruchu (znak b-1). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył dojazdu do posesji pracowników firm Gaz-System S.A., PSG Sp. z o.o., PGNiG S.A. 

Ul. Grobla 

W terminie 20-28.09 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (znak b-36) na odcinku od ul. Grobla 29 do ul. Wierzbowej. W terminie 24-27.09, na tym samym odcinku, będzie również zakaz ruchu (znak b-1) z wyłączeniem dojazdu do parkingów przy ul. Grobla 28 i Grobla 2, a także dojazdu samochodów drukarni Maciaszczyk przy ul. Łaziennej. 

Ul. Garbary 101/111 – Stara Rzeźnia

W terminie 25-27 września na całym obszarze strefy płatnego parkowania na placu przed główną bramą Starej Rzeźni między ul. Garbary i Północną obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (b-36). Nie będzie więc można skorzystać z miejsc parkingowych. 27 września utrudniony lub niemożliwy będzie dostęp do parkometru nr 157. Skorzystać będzie można z parkometru 156 przy ul. Północnej.

ŹRÓDŁO: UM POZNAŃ / poznan.pl