Znamy laureatów 17. edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

Bartosz Kirchner 24.06.2020

W tym roku w kategorii mikroprzedsiębiorstw zwyciężyła firma WITO z branży poligraficznej, a w kategorii małych przedsiębiorstw laureatem została Smart Pharma działająca w branży farmaceutycznej. Statuetkę Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii średnich przedsiębiorstw zdobyła Fabryka Mebli MARO. W tegorocznej edycji konkursu nagrodą był nie tylko prestiżowy tytuł. Mówił o tym na antenie Radia Emaus starosta poznański Jan Grabkowski:


Każda firma startująca w bezpłatnym konkursie musiała poddać się ocenie merytorycznej. W tym roku weryfikacja przedsiębiorstw była rozszerzona o nowe kryterium, czyli działania proekologiczne. W kapitule konkursu oprócz samorządowców byli naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie uwzględniono m.in. sukcesy firmy na rynku, ofertę, wykorzystywane innowacje oraz metody organizacji pracy.

W tym roku organizator konkursu, powiat poznański, podjął decyzję o rozszerzeniu jego zasięgu na całą Metropolię Poznań, a więc oprócz firm ze stolicy Wielkopolski i powiatu poznańskiego mogły się zgłaszać także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków.

Patronem medialnym 17. edycji konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości było Radio Emaus.

Zdjęcie: MTP

biznes firma Lider metropolia Poznań mtp powiat poznański wielkopolska