Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce

27.01.2021

W ogólnopolskim zestawieniu przygotowanym przez portal PERSPEKTYWY zwyciężyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.

Numerem jeden wśród liceów w Wielkopolsce jest II LO im. im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W ogólnopolskim zestawieniu znalazło się ona na 25. miejscu. Tuż za nim uplasowało się VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatnie miejsce na podium w regionie należy do I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Swarzędzu. W skali kraju znalazło się ono na 35 miejscu. W pierwszej setce najlepszych liceów są jeszcze LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu (58. pozycja w kraju), Publiczne Salezjańskie LO im. bł. Piątki Poznańskiej (72. miejsce w kraju), I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (82 w kraju) i II LO im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie (96 w kraju)

Wśród techników najlepszym w Wielkopolsce jest niezmiennie Technikum Komunikacji ZSK. W ogólnopolskim rankingu znalazło się na 7. miejscu. Drugie miejsce w regionie zajęło poznańskie Technikum Łączności (10. miejscu w Polsce) a podium zamyka poznańskie Technikum Budowlane im. gen. Władysława Andersa (15 w Polsce. W pierwszej setce najlepszych techników znalazły się jeszcze Technikum im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu (24. miejsce w Polsce), Technikum nr 1 we Wrześni (45. miejsce), Technikum nr 1 ZST w Ostrowie Wielkopolskim (61 miejsce), Technikum nr 1 w Lesznie (71 miejsce) i Technikum Ekonomiczno-Administracyjne nr 1 w Poznaniu (88 miejsce)

FOT: UNSPLASH

liceum poznań ranking szkoły technikum wielkopolska