ZTM w Poznaniu ogranicza linie autobusowe. To nie jedyne zmiany

12.03.2020


Zmiany w transporcie publicznym w Poznaniu. Z uwagi na profilaktykę przeciw zakażeniom koronawirusem Zarząd Transportu Miejskiego ogranicza działanie linii autobusowych kursujących w okolicach Term Maltańskich, Nowego Zoo i jadących na Kampus Morasko.

Od wczoraj skrócone zostały godziny funkcjonowania Punktów Obsługi Klienta i Biur Obsługi Klienta ZTM. Podjęto też działania profilaktyczne w pojazdach komunikacji miejskiej. Mówi Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM w Poznaniu:


Dodatkowo z uwagi na fakt zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych jako formy profilaktyki przeciwko rozpowszechnianiu się zarażeniom koronawirusem i związany z nim brak możliwości przedłużenia ważności obowiązywania legitymacji studenckich – Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w Poznaniu będzie honorował legitymacje studentów poznańskich uczelni wyższych korzystających z ulg w przejazdach transportem organizowanym przez ZTM do 31.05.2020 roku. Studenci są oczywiście zobowiązani do posiadania ważnego biletu na przejazd.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Parlamentu Studentów RP, niebawem ma zostać wydane rozporządzenie, które przedłuży ważność legitymacji do 31.05.2020 roku.


Po tym terminie studenci zamierzający korzystać z ulg w transporcie ZTM będą zobowiązani zaktualizować uprawnienie w systemie PEKA oraz na nośniku, a podczas kontroli okazać kartę PEKA/legitymację z przedłużoną i zapisaną już ulgą.

FOT: ZTM POZNAN

legitymacja PEKA poznań ztm