Arkadiusz Szymański

Prezenter

E-mail: szymanski@swietywojciech.pl

Z wykształcenia Rusycysta z zamiłowania Romanista. Od wielu lat związany z pracą w radiu. Zaczynał w Rozgłośni Radia Zachód w Zielonej Górze. Związany następnie kilka lat z poznańskim Radiem Obywatelskim. Współpracował także z Rozgłośnią Politechniki Poznańskiej-Radiem Afera.

Wiele lat swojego życia zawodowego związał z pracą w penitencjarystyce. Ona również podobnie jak media zawsze go pasjonowała i inspirowała, by zmieniać świat na lepsze. Niektórzy twierdzą, że więzienie, to „śmietnik społeczeństwa” a niewątpliwie można stamtąd wielu ludzi jeszcze dla normalnego funkcjonowania w życiu odzyskać. Zawsze w to wierzył i wierzy do dziś. Autor Audycji „W Matni”, która porusza problematykę uzależnień, trudności życiowych, ale także porusza tematy związane z problemami w relacjach z innymi ludźmi. W swojej audycji dotyka czasami zwykłych kłopotów, w które popaść może każdy. Pokazuje także „przygody”, szalone pomysły i ludzi, którzy je realizują.

Uwielbia muzykę od kalifornijskiego rocka po klasyczną.

Lubi podróże. Relaks znajduje w górskich klimatach. Kocha Tatry, tam najlepiej wypoczywa. Jest Frankofilem-stąd oczywisty pomysł audycji autorskiej „Trzy Kolory”, w której zawsze zabiera słuchaczy na przestrzenie związane z kulturą francuską, językiem francuskim.

Audycje: