Piotr Wielicki

Wydawca

E-mail: wielicki@swietywojciech.pl

Dziennikarz, od wielu lat związany z mediami regionalnymi. Ukończył politologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje pierwsze reporterskie kroki stawiał w gazetach lokalnych: „Panoramie Leszczyńskiej” i „ABC” w Lesznie. Później pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Poznańskiej” i „Głosie Wielkopolskim” oraz w poznańskim oddziale „Pulsu Biznesu”. Był sekretarzem redakcji tygodnika „Przemiany na Szlaku Piastowskim” w Gnieźnie. Kilkanaście lat temu trafił do telewizji WTK. Później współtworzył TV Biznes. Pracował w Ośrodku Regionalnym Telewizji Polskiej w Poznaniu, gdzie był reporterem i reportażystą. W Radiu Emaus jest wydawcą, przygotowuje i prezentuje serwisy informacyjne.

Przeprowadził wywiady z wieloma ciekawymi i znanymi postaciami, m.in. aktorem Janem Peszkiem, kompozytorem Janem A.P. Kaczmarkiem, piosenkarzem Wojciechem Kordą, ks. Adamem Bonieckim, ojcem Janem Górą, gen. Waldemarem Skrzypczakiem, pisarzem Jonathanem Carrollem czy Arturo Mari, osobistym fotografem papieża Jana Pawła II.

Za najwyższą wartość dla dziennikarza uznaje rzetelność i bezstronność. W wolnych chwilach uwielbia czytać, zwłaszcza kryminały, political fiction i literaturę faktu. Całkowicie zgadza się z Wisławą Szymborską, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. By się odstresować, biega i podróżuje.

Audycje: