Rafał Witkowski

Autor audycji Kościół 3.0

Doktor informatyki, adiunkt na wydziale Matematyki i Informatyki UAM, od wielu lat związany z Kościołem Katolickim i wszechstronnym działaniem na rzecz Archidiecezji Poznańskiej. Jeden z pomysłodawców i twórców Aplikacji Drogowskaz oraz nowoczesnego systemu zarządzania diecezją SYNODI, który obsługuje już połowę diecezji w Polsce. Założyciel startupu IC Solutions zajmującego się podpisami biometrycznymi oraz digitalizacją dokumentacji, który obecnie jest w tym zakresie wiodącą firmą na rynku polskim.

Prowadzący audycję Kościół 3.0, która powstała, by oswajać temat nowych technologii i pokazywać mnogość możliwości jakie otwierają się przed wspólnotą Kościoła w związku z wszechobecnym postępem. W audycji prowadzone są rozmowy jak za ich pomocą można budować trwałe dobro.

Pasjonat szeroko pojętej technologii i roli jaką może ona pełnić w życiu człowieka i Kościoła. W wolnym czasie miłośnik jazdy na rowerze i fan piłki nożnej. W życiu prywatnym ojciec trójki dzieci, zafascynowany ich rozwojem, który z radością patrzy na ich kolejne kroki.

Audycje: