Wyjątkowa modlitwa papieża Franciszka na pustym Placu św Piotra
Papież Franciszek modlił się o miłosierdzie dla cierpiących z powodu koronawirusa. Nabożeństwo "Nadzwyczajna modlitwa w czasie pandemii" sprawowane było na pustym placu Świętego Piotra.
Fundacja zamierza pomóc Szpitalowi Miejskiemu im. Józefa Strusia, który został wyznaczony jako jeden ze szpitali mogących w przyszłości zajmować się chorymi na koronawirusa.
Abp Stanisław Gądecki prosi o zwiększenie liczby niedzielnych mszy
Arcybiskup w swoim komunikacie zaapelował, by obecnej sytuacji osoby starsze i schorowane pozostały w domach i śledziły transmisje Mszy Świętych w telewizji.
Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.