Piknik Charytatywny dla Wolnych Narodów

„Instytut Poznański ma przyjemność zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w pikniku charytatywnym dla Wolnych Narodów, który odbędzie się w sobotę 26 sierpnia 2023 r. w godz. 12:00-15:00 na skwerze im. Obrońców Ukrainy 2022 w Poznaniu (zbieg ulic Serafitek i Kórnickiej). Piknik ten to pełnia wrażeń i cały ogrom atrakcji, które przypadną do gustu nie tylko najmłodszym! Animacje, zabawy i konkursy poprowadzą prawdziwi profesjonaliści od dziecięcych uśmiechów! Nie zabraknie takich atrakcji jak: robienie warkoczyków, bańki mydlane, skręcanie baloników, brokatowe tatuaże. Twarze dzieci i dorosłych zostaną pomalowane przez zawodowych artystów, a takiej okazji nie można przegapić! Na pikniku znajdą się dmuchańce oraz dla nieco starszych – gra „Archery tag”, czyli strzelanie z łuku do tarczy. Nie zabraknie także warsztatów z majsterkowania!

Podczas wydarzenia zapewnione będzie coś pysznego dla każdego! Będzie to kiełbaska z grilla, żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem, rurki z bitą śmietaną, aż dwa stanowiska dla miłośników waty cukrowej i popcornu. Na uczestników pikniku będą również czekać pyszne wypieki, ciasto i kawa. Prawdziwym hitem będą wianki plecione z żywych kwiatów dla każdej uczestniczki pikniku. 

Wszystkie atrakcje i kulinarne pyszności będą całkowicie darmowe! Na piknik zabieramy ze sobą tylko uśmiech!

To nie są wszystkie atrakcje, które będą miały miejsce podczas pikniku. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Instytutu Poznańskiego oraz strony internetowej www.poznanski.org, gdzie na bieżąco będą wrzucane informacje dotyczące pikniku. Podczas wydarzenia, przy współpracy z Fundacją Św. Mikołaja, zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla dzieci ze świetlicy w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie. Świetlica ta to przyjazne miejsce dla wszystkich dzieci, w którym mogą, choć na chwilę, zapomnieć o troskach codzienności i spędzić radosny czas z rówieśnikami. 

Organizator pikniku: Instytut PoznańskiPatronat Honorowy: Minister do Spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel SękPartner: Fundacja Świętego MikołajaPatronat medialny: Biełsat TV, Radio Poznań, Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl, Radio Emaus, TVP Poznań

Zadanie finansowane ze środków Ministra Spraw Zagranicznych, w  ramach projektu „Polska wspiera Wolne Narody”. Podczas pikniku, oprócz wspólnej zabawy oraz integracji Polaków, Białorusinów i Ukraińców, będą przekazywane treści o tym, jak bardzo narody białoruski i ukraiński pragną wolności. Poprzez niniejszy projekt Instytut Poznański chce pokazać, jak bardzo polski naród wspiera Wolne Narody – w szczególności Ukrainy i Białorusi.