Szpital tymczasowy na MTP: Ruszyła rekrutacja

31.10.2020

Wystartowała strona internetowa poświęcona rekrutacji do tworzonego obecnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem. Osoby, które chcą pomóc w walce z epidemią, mogą zgłaszać się poprzez stronę szpitaltargi.pl

W powstającym na MTP szpitalu ma być około 600 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Obecnie trwa zabezpieczenie kadry medycznej. Do pracy w placówce poszukiwani są lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratowniczki i ratownicy medyczni, fizjoterapeutki i fizjoterapeuci, psycholożki i psychologowie, opiekunki i opiekunowie medyczni, farmaceutki i farmaceuci, salowe i salowi oraz pracownicy do rejestracji i obsługi technicznej. Do pracy w szpitalu tymczasowym mogą zgłaszać się również studentki i studenci medycyny.

Na stronie internetowej szpitala tymczasowego można znaleźć informacje dotyczące obecnie poszukiwanej kadry.

– To nie będzie łatwa praca, ale każda para rąk jest obecnie bardzo potrzebna – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dlatego prosimy o wsparcie wszystkich, którzy mogą i chcą zaangażować się w pomoc pacjentom i walkę z epidemią.

Osoby zainteresowane pracą w nowej placówce mogą za pośrednictwem strony wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy.

FOT: UNSPLASH

mtp szpital tymczasowy