W Kaliszu zamknięto szpital

26.03.2020

Szpital w Kaliszu został zamknięty po tym, jak na oddziale chirurgicznym zmarł jeden z pacjentów. Przeprowadzone badania na obecność koronawirusa dały u niego wynik pozytywny. Nikt nie może opuścić szpitala. Nikt nie może do niego wchodzić.

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca 2020 roku.

Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19.

Obecnie mamy także kolejne 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to: – kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy. – kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu. – mężczyzna w starszym wieku (75lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19

FOT: UNSPLASH

decyzja kalisz koronawirus pacjent sanepid śmierć szpital wojewoda zamknięcie