Episkopat: 20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św.
20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej – postanowili biskupi zebrani na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Stolica Apostolska uznała oskarżenia wobec abp. Gądeckiego za bezpodstawne
Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała oskarżenia wobec abp. Gądeckiego za bezpodstawne – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dn. 8 czerwca br.
Co czytamy najczęściej, które książki są najpopularniejsze, jak pandemia wpłynęła na czytelnictwo? Już po raz 4 Biblioteka Raczyńskich zaprezentowała listę najchętniej wypożyczanych książek.
Arcybiskup Stanisław Gądecki objął patronatem akcję oddawania osocza przez ozdrowieńców
Ufam, że Apel spotka się z szerokim odzewem wśród ozdrowieńców i przyczyni się do ratowania zdrowia i życia wielu osób” – napisał przewodniczący Episkopatu w liście popierającym akcję.
W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, przez cały listopad będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych – czytamy w dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską. Jak zaznaczono-chodzi o uniknięcie zgromadzeń wiernych, tam, gdzie są one zakazane.